menu

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA – CO STOJÍ ZA TO VIDĚT

Blankytné moře, nejkrásnější bílé pláže z celého Karibiku a příjemné teploty po celý rok dělají z Dominikánské republiky opravdový tropický ráj. Na ostrově Hispaniola, o který se Dominikánská republika dělí s Haiti, vás čeká dovolená snů, jako vytržená z pohlednice. Kokosové palmy a bělostné pláže tvoří téměř kýčovitě líbezný pohled, který jinde neuvidíte. Nádherná panenská příroda a uchvacující scenérie vám doslova seberou dech.

Za návštěvu rozhodně stojí národní parky, které ukrývají laguny v jeskyních, vodopády a další přírodní kuriozity. Výlety po ostrovech vás přenesou přímo do Hollywoodských filmů. Krásu tohoto karibského klenotu objevili i filmaři. Na přilehlých ostrovech se točila řada proslulých filmů, například Piráti z Karibiku, Modrá laguna nebo Jurský park. Nádherný ostrov Isla Saona, kde se tyto filmy natáčely, rozhodně stojí za návštěvu. Kuriozitou poblíž je také „Piscina Natural“- mělčina uprostřed moře, kde sahá výška vody pouze do pasu, a vy si můžete užít koupání, lovení mořských hvězdic a nezapomenutelnou atmosféru. Dechberoucím zážitkem je pozorování velryb, které v únoru připlouvají k ostrovu Samaná. Útěk před zimou do Karibiku se proto opravdu vyplatí.

 

NÁRODNÍ PARKY DOMINIKÁNSKÉ REPUBLIKY

Dominikánská republika se chlubí celkem 14 národními parky. Do většiny z nich je vstup povolen, ale platí určitá omezení. Pokud se ale rozhodnete park navštívit se zkušeným průvodcem nebo pojedete na organizovaný výlet, neměli byste mít jakýkoli problémy.

Parque Nacional del Este

 

DECHBEROUCÍ OSTROVY